Brak danych pogodowych
0.0 /5
Liczba ocen: 0
Adres: ul. 1 Maja 10 , 46-040 Krasiejów
Strona www: www.juraparkkrasiejow.pl
Zwiedzanie położonego na Opolszczyźnie JuraParku Krasiejów to niezwykła lekcja poświęcona „erze dinozaurów”, okresowi obejmującemu 160 mln lat dziejów Ziemi, kiedy nasza planeta opanowana były przez „straszne jaszczury”. Po obejrzeniu części edukacyjnej, na zwiedzających – zwłaszcza dzieci i młodzież – czekają liczne atrakcje. Dzięki temu wizyta pełna jest niezapomnianych wrażeń.
JuraPark to bardziej obiekt edukacyjny niż typowy park rozrywki. Powstał bowiem w miejscu, w którym polscy paleontolodzy odkryli autentyczne skamieniałości triasowych kręgowców. Doskonały stan zachowanych okazów, ich duża liczba i różnorodność zachęciły naukowców do rozpoczęcia prac badawczych. Wśród wielu wydobytych „skarbów” na szczególna uwagę zasługuje szkielet pradinozaura nazwanego Silesaurus opolensis. Prace wykopaliskowe w Krasiejowie prowadzone są od 1993 roku, kiedy to znaleziono czaszkę rybożernego gada – fitozaura, do dnia dzisiejszego.
Rozpościerający się na powierzchni 40 ha JuraPark został udostępniony turystom 1 czerwca 2010 r. Zwiedzanie rozpoczyna się od podróży przez Tunel Czasu. Goście siedząc w przejeżdżających przez tunel wagonikach oglądają multimedialne prezentacje, pokazujące kolejne etapy kształtowania się Ziemi – wielki wybuch, powstanie atmosfery, pojawienie się pierwszych form życia, wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Ostatnim etapem przejażdżki jest obraz Opolszczyzny z okresu triasowego.
Ścieżka dydaktyczna
Główną atrakcją parku jest 1500 - metrowa ścieżka edukacyjna, wzdłuż której ustawiono (z zachowaniem chronologii) 250 doskonale wykonanych (w skali 1:1) modeli dinozaurów reprezentujących 60 gatunków tych zwierząt. Przy każdym gatunku ustawiono plansze informacyjne w języku polskim, angielskim i niemieckim. Na trasie znajduje się Pawilon Paleontologiczny, w którym przez przeszkloną podłogę można obejrzeć największe w Europie nagromadzenie skamieniałości triasowych płazów i gadów. W tym miejscu odbywają się również lekcje muzealne i warsztaty edukacyjne dla młodzieży.
Prehistoryczne Oceanarium
Prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć z bliska jak podwodne życie wyglądało miliony lat temu. Dzięki osiągnięciom współczesnej techniki jedyne w swoim rodzaju widowisko rozgrywa się przed oczami widzów. Obserwując kolejne, nieistniejące już dziś morskie stworzenia ulegamy iluzji spotkania z żywymi stworzeniami, spotkania, które czasami może zmrozić krew w żyłach.
Plac zabaw
Pod koniec wędrówki na młodych turystów czeka plac zabaw o powierzchni ponad 3 tysięcy m². Dominuje nad nim 12-metrowa wieża, z której można zjechać rurami, jest też huśtawka o wysokości 7 metrów, stylizowana na ptasie gniazdo, ściana wspinaczkowa i pajęcza sieć. Pomyślano również o mniejszych dzieciach – dla nich przygotowano małe huśtawki, zjeżdżalnie i „bujańce”. W pobliżu placu zabaw wybudowano kino typu 5D. Oprócz trójwymiarowego obrazu i dźwięku, na zmysły oddziaływają efekty ruchowe i dotykowe. Na całe rodziny czekają również atrakcje Parku Rozrywki.
Park Rozrywki
Miejsce stworzone z myślą o zapewnieniu sporej dawki rozrywki i emisji dla całej rodziny. Ogromny plac pełen urządzeń rozrywkowych dla dzieci i dorosłych.
Kino Emocji Cinema 5D
Nowoczesny obiekt typu 5D – prócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznać innych wrażeń zmysłowych – dźwiękowych, ruchowych i dotykowych. Efekty te pozwalają oglądającym przmienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie.
Jurajska Plaża – strzeżone miejsce przeznaczone do kąpieli
Ponad 220 milionów lat temu w pobliżu Krasiejowa znajdowało się późnotriasowe jeziorzysko. Postanowiliśmy je „odtworzyć” w naszym JuraParku. Specjalnie dla was przygotowaliśmy nowoczesny akwen wraz z plażą. Zbiornik wodny podzielony jest na trzy sektory: brodzik dla najmłodszych, sektor dla dorosłych, o głębokości do 220cm i miejsce przeznaczone dla urządzeń pływających: „kaczek-pływaczek”, kajaków, rowerów wodnych. Nad bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowani ratownicy.
Na Jurajskiej plaży znajduje się także Park Rozrywki, który stwarza możliwość przeżycia niezapomnianych wrażeń w czasie przejażdżki na takich urządzeniach jak: Statek Pirata, Gold Mini Coaster, mała i duża karuzela, mini samochodziki.
Plac zabaw
Na najmłodszych turystów czeka plac zabaw o powierzchni ponad 3000 m kw. Dysponujemy nowoczesnymi i bezpiecznymi urządzeniami.Na placu znajduje się mnóstwo karuzel, przeplotni, zjeżdżalni, „dmuchańców” i innych urządzeń gwarantujących dobrą zabawę. Dla dzieci powyżej 3 roku życia mamy nie lada gratkę - 12 metrową zjeżdżalnię o trzech piętrach. W bliskości placu zabaw, znajduje się zbudowana z drewnianych konstrukcji „Bajkowa Kraina Dinozaurów”- labirynt pełen tajemnych przejść i ukrytych zakamarków oraz zjeżdżalni i „wspinalni”. Miejsce to z pewnością przypadnie do gustu małym poszukiwaczom przygód.
Park Nauki i Ewolucji Człowieka
W niezwykłym interaktywnym pawilonie muzealnym przemierzymy wspólnie podróż w czasie. Przekraczając próg Parku Nauki i Ewolucji Człowieka decydujecie się na uczestniczenie w niezwykłym zdarzeniu. Wplączemy Was w zawiłe losy Świata. Staniecie się świadkami fascynujących przemian i dołączycie do wybranego grona podróżników w czasie – temponautów! A Wasza przygoda zacznie się 66 milionów lat temu, kiedy życie na Ziemi niemalże zostało zgładzone. Niemalże… bo przecież trwa nadal.
Pierwsze co Was zaintryguje to futurystyczny wygląd budynku. Gdy tam wejdziecie wszystko stanie się jasne – to przecież hangar doków kosmicznych, skąd regularnie będą odchodziły statki transportujące Was na orbitę wokółziemską. Zdradzimy Wam pewną tajemnicę; dzięki naszej nowej tajemnej technologii przeniesiemy Was nie tylko w przestrzeni ale także i w czasie.
Technologia cyfrowa i rzeczywistość fizyczna zmieszane tutaj są w takim stopniu, że będziecie mieli trudność w ich odróżnieniu. Czasem może aż zakręcić się w głowie Przygotujcie się na sporą masę doznań i zastrzyk ogromnej wiedzy o nas samych. O tym jak staliśmy się ludźmi.
Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich atrakcji wyposażymy Was w specjalny sprzęt. Wszyscy temponauci są przez nas traktowani jako goście specjalni i mogą liczyć na indywidualnego wirtualnego przewodnika. Ułatwi on Wam poruszanie się po obiekcie i zachęci do aktywnego uczestniczenia w wydarzeniach. Staniecie się częścią scenariusza filmowego.
I ETAP podróży – hol główny – poczekalnia.
Zabawy z udziałem wirtualnej rzeczywistości, gry i animacje to niespodzianki na które możecie liczyć. Jest tego dużo ale nie przejmujcie się. Jeżeli nie zdążycie skorzystać z wszystkiego przed odlotem, zawsze możecie tu wrócić.
II ETAP podróży – prom kosmiczny
Usiądźcie wygodnie i rozkoszujcie się Waszym pierwszym lotem w Kosmos. Przez wizjery promu zobaczycie oddalający się dok, aż do osiągnięcia orbity wokółziemskiej.
III Etap podróży – wehikuł czasu
Znajdując się w wehikule czasu starajcie się przestrzegać reguł zapewniających synchronizację w czasie i komfort zwiedzania. Pilnujcie swoich przewodników inaczej możecie zostać zapętleni w czasie na zawsze.
WYSTAWA „OKNA PREHISTORII”
Ta część ekspozycji jest zwiedzana pieszo po podróży promem kosmicznym. Stanowiska to jedna z istotnych części tego wyjątkowego widowiska multimedialnego. Przepływem strumienia widzów sterują przewodnik cyfrowy, tekst oraz sygnalizacja świetlna. Tematyka okien ewolucji:
1. Zagłada wielkich dinozaurów
2. Początki dwunożności
3. Zejście z drzew
4. Okno prehistorii
5. Pierwsza rodzina
6. Zabójcy i ofiary
7. Pierwsza miłość
8. Konkurencja
9. Karły
10. Giganci
11. Pierwszy pogrzeb
12. Łowcy mamutów
13. Początki sztuki
Ekspozycja „Rozwój noża”
Wystawa jest poświęcona rozwojowi narzędzi od najbardziej prymitywnych do współczesnych. Została stworzona na modelu swoistego drzewa rodowego – od najprymitywniejszych narzędzi robionych przez małpy zwierzokształtne i małpy do zastosowań krzemu w ludzkich technologiach, – od najprymitywniejszych do najbardziej wyrafinowanych.
Ekspozycja „Oetzi”
Oetzi – tak nazwano najstarszą mumię ludzką znalezioną na świecie, którą datowano na epokę chalkolitu. Oetzi urodził się 3300 p.n.e., blisko obecnej wioski Feldthurns (Velturno), na północ od dzisiejszego Bolzano we Włoszech. Zmarł w wieku 45 lat na polu lodowca Schnalstal, w Alpach Ötztalskie (grupa górska w Alpach Retyckich), na dzisiejszej granicy austriacko-włoskiej. Przyczyną jego śmierci był napad zbójecki lub zabójstwo na tle porachunków. Wzrost – 1,65 m, waga – 50 kg.
WYSTAWA ŚWIADECTWA EWOLUCJI
To uzupełnienie ścieżki edukacyjnej mającej na celu przedstawienie problemu naszego pochodzenia. Dowiecie się czym jest ewolucja, obejrzycie niezwykłą galerię małp a także przodków człowieka.
Ekspozycja „Rozwój naczyń”- dowiecie się jak rozwijały się najważniejsze sprzęty w naszych gospodarstwach domowych.
Ekspozycja „Rozwój pisma” - dowiecie się jak ludzie w dawnych czasach zapisywali informacje,
Ekspozycja „Grobowiec” - tu spotkacie się z czymś naprawdę niezwykłym. Przedstawimy Wam rekonstrukcję grobu książęcego pochodzącego z czasów kultury przeworskiej.
Ekspozycja „Wszyscy jesteśmy braćmi” na deser proponujemy Wam wystawę interaktywną, która pokaże Wam, że jesteście blisko spokrewnieni z przyjaciółmi z klasy, waszą wychowawczynią, Mikołajem Kopernikiem, a nawet z mieszkańcami odległej Alaski. Przybliżymy Wam problem pokrewieństwa, zróżnicowania etnicznego oraz etapy zasiedlania kuli ziemskiej.
Brak wyników
Zoo powstało w 1936 roku. Do minimum zredukowano tutaj ilość tradycyjnych klatek dzięki czemu zwiedzający mają wrażenie, że przechadzają się wśród wolno biegającej zwierzyny. Wybiegi są duże, położone...
Państwowa instytucja kulturalna prowadząca swą działalność artystyczną od września 1999 roku. W 1947 r. powstała pierwsza opolska zawodowa orkiestra - Mała Orkiestra Symfoniczna, która następnie została...
Jeden z najstarszych zachowanych współcześnie zabytków w Polsce. Okrągła wieża zamkowa dawniej znajdowała się w południowo-wschodnim narożniku zamku Piastów. Zbudowana około 1300 podczas panowania księcia...
Muzeum Wsi Opolskiej jest wyjątkową atrakcją województwa opolskiego. Jej zadaniem jest popularyzacja kultury regionalnej Opolszczyzny. Na liczącym 10 ha terenie obsadzonym drzewami i bujną zielenią...
+48 77 46 54 800
Listopad - Styczeń: 9:00-16:00, weekend 10:00-16:00
Luty - Marzec: 9:00-16:00, weekend 10:00-17:00
Kwiecień: 9:00-16:00, weekend 10:00-18:00
Maj - Czerwiec: 9:00-18:00, weekend 10:00-19:00
Lipiec - Sierpień: 10:00-19:00, weekend 9:00-20:00
Wrzesień - Październik: 9:00-17:00, weekend 10:00-19:00
Normalny 39 zł/os.
Ulgowy* 32 zł/os.
Grupowy 27 zł/os.
Kompleksowy normalny 70 zł/os.
Kompleksowy ulgowy 58 zł/os.
Kompleksowy dla grup zorganizowanych 49.5 zł/os.
Rodzinny 2+1 100 zł/os.
Rodzinny 2+2 125 zł/os.
Rodzinny 2+3 150 zł/os.
Kompleksowy rodzinny 2+1 176 zł/os.
Kompleksowy rodzinny 2+2 220 zł/os.
Kompleksowy rodzinny 2+3 264 zł/os.
Zoo powstało w 1936 roku. Do minimum zredukowano tutaj ilość tradycyjnych klatek dzięki czemu zwiedzający mają wrażenie, że przechadzają się wśród wolno biegającej zwierzyny. Wybiegi są duże, położone...
Państwowa instytucja kulturalna prowadząca swą działalność artystyczną od września 1999 roku. W 1947 r. powstała pierwsza opolska zawodowa orkiestra - Mała Orkiestra Symfoniczna, która następnie została...
Jeden z najstarszych zachowanych współcześnie zabytków w Polsce. Okrągła wieża zamkowa dawniej znajdowała się w południowo-wschodnim narożniku zamku Piastów. Zbudowana około 1300 podczas panowania księcia...
Muzeum Wsi Opolskiej jest wyjątkową atrakcją województwa opolskiego. Jej zadaniem jest popularyzacja kultury regionalnej Opolszczyzny. Na liczącym 10 ha terenie obsadzonym drzewami i bujną zielenią...